YAŞAM Birimi
15 Mart 2024

80 yaş ve üzeri bireylerin sağlık hizmetlerine erişiminin kolaylaştırılmasını, evinde veya bulunduğu yerde hizmet almasını, gerektiğinde tedavi organizasyonlarının yapılmasını amaçlayan YAŞAM projesini başlatmıştır.
Sağlıklı yaşam, bedenen ve ruhen sağlıklı, iyi, mutlu hissettiren bir yaşam şeklidir. Birçok insan için sağlıklı yaşam tanımı farklı olsa da genel anlamda bedenimize ve ruhumuza iyi gelen, fayda sağlayan alışkanlıklara sahip olma durumu olarak tanımlanabilir.
Hastanın yaşam tarzını, beslenmesini, egzersizini, stres kontrolünü bir bütün olarak değerlendirip hasta ile bir ekip olup düzeltmeye yönelik girişimlerde bulunulur. Bu esnada psikoterapi, fizyoterapi, diyetisyen desteği ve takviye gıdalardan yararlanılabilir
En önemli bazıları; temizlik, sağlıklı beslenme, bedensel ve zihinsel çalışma, düzenli yasam, sigara, alkol, uyarıcı ve uyuşturucu maddelerden uzak durma, kazalardan korunma, sorunlarla basa çıkmada doğru ve uygun yöntemler kullanmadır.
Hastanemizde sağlıklı yaşam polikliniği bulunmaktadır. Kurumumuza başvuran 80 yaş üstü hastalarımızın tetkik ve tedavi hizmetleri poliklinik içinde konforlu bir şekilde uygulanmaktadır.(örn; EKG, kan alma ve personel desteği gibi)